Kredyty gotówkowe

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy kredyt to dobre rozwiązanie?

Polacy regularnie zaciągają kredyty. Nie ważne czy chodzi o kupno domu, mieszkania, telewizora, czy zwykłe cele konsumpcyjne kredyt wydaje się być wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem.

Okazuje się jednak, że zaciągając kredyt narażamy się na wiele niekorzystnych konsekwencji, które w dłuższej perspektywie czasowej mogą wyraźnie pogorszyć nasz finansowy budżet. Kredyt to bowiem najczęściej bardzo duże odsetki, które często w szybkim czasie pożerają nasze pieniądze.

Nie każdy kredyt jest jednak zupełnie bezzasadny. Należy jednak bezwzględnie przestrzegać jednej podstawowej zasady. Bierzmy kredyty wyłącznie na zaspokajanie naprawdę ważnych, niezbędnych do codziennego funkcjonowania potrzeb. Nie dajmy się nabrać ogłupiającym reklamom, które nam wmawiają, że musimy posiadać tak naprawdę wszystko.

Kredyt zaciągnięty na kupno domu, czy mieszkania to bez wątpienia zasadny wybór, bowiem dach nad głową mieć musimy. Czy jednak najnowszy model telewizora czy smartfona to absolutna konieczność? Warto sobie na to pytanie uczciwie odpowiedzieć zanim zdecydujemy się na pobranie kredytu.