Kredyty gotówkowe

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kredyt bezgotówkowy

Czym jest kredyt bezgotówkowy i w jaki sposób można z niego skorzystać?

Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które lubią mieć nieograniczony dostęp do środków finansowych, a które nie chcą korzystać z tradycyjnego kredytu gotówkowego. Co zatem warto wiedzieć na temat takiej możliwości pożyczania pieniędzy i jakie formy może ona przyjąć?


Kredyt bezgotówkowy można spotkać w dwóch formach. Jedną z nich jest karta kredytowa, drugą – konto z limitem. Każda z tych form ma swą specyfikę, każda z nich jest jednak tańsza i wygodniejsza od tradycyjnych kredytów gotówkowych. Karta kredytowa wydawana jest przez określony bank i pozwala na płacenie w sklepie lub na wybieranie gotówki z bankomatu.

 

Do określonego w umowie z bankiem czasu należy takie zadłużenie uregulować i w ten sposób uniknąć płacenia odsetek. Konto z limitem związane jest już z prowadzeniem rachunku w określonym banku.

To rachunku, na który wpływa wynagrodzenie, może zostać przyznany tzw. limit, czyli kwotę pieniędzy, którą można w razie konieczności zaciągnąć z banku bez potrzeby załatwiania dodatkowych formalności.

Limit taki ustalany jest przez bank, a oprocentowanie takiej pożyczki może się znacznie różnić w poszczególnych bankach.