Kredyty gotówkowe

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kto może otrzymać kredyt

Kredyty to niewątpliwie dobrodziejstwo naszych czasów. Pozwalają kupować dobra i zaspokajać potrzeby zanim jeszcze zbierzemy potrzebą gotówkę. Dla tych, którzy korzystają z nich rozsądnie i rozważnie, stanowią nieocenione udogodnienie w zarządzaniu domowym budżetem. Nie każdy ma jednak dostęp do tych produktów finansowych. Aby otrzymać kredyt trzeba mieć bowiem zdolność kredytową. Co to takiego?


Zdolność kredytowa to warunki dochodowe jakie trzeba spełnić, aby przekonać bank, że zaciągnięty kredyt jest możliwy do spłacenia. Najważniejszym czynnikiem mającym na nią wpływ jest wysokość i źródło comiesięcznych dochodów. Ale nie tylko. Banki, przed podjęciem decyzji biorą pod uwagę również okres kredytowania, aktualnie spłacane kredyty i inne obciążenia domowego budżetu oraz dotychczasową historię kredytową. Wszystkie te informacje po przeanalizowaniu pomagają ocenić, czy klient banku jest w stanie spłacić kredyt i jakiej wysokości raty są w jego przypadku optymalne.


Kredyty więc, mimo ogromnej różnorodności i dostosowania do potrzeb bardziej i mniej zamożnych, nie są rozwiązaniem dla każdego. Na pewno nie skorzysta z nich osoba bez stałej pracy lub utrzymująca się z nieregularnych umów - zlecenia lub o dzieło.