Jak otrzymać pożyczkę bez zdolnosci kredytowej? To nie takie proste, ale możliwe

Czy kredyt gotówkowy to zawsze dobre rozwiązanie?

Polacy regularnie zaciągają kredyty. Nie ważne czy chodzi o kupno domu, mieszkania, telewizora, czy zwykłe cele konsumpcyjne kredyt wydaje się być wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem. Dużym powodzeniem cieszą się także kredyty chwilówki bez BIK.

Okazuje się jednak, że zaciągając nawet bardzo dobry w naszym mniemaniu kredyt gotówkowy narażamy się na wiele niekorzystnych konsekwencji, które w dłuższej perspektywie czasowej mogą wyraźnie pogorszyć nasz finansowy budżet. Kredyt to bowiem najczęściej bardzo duże odsetki, które często w szybkim czasie pożerają nasze pieniądze.

Nie każdy kredyt jest jednak zupełnie bezzasadny. Należy jednak bezwzględnie przestrzegać jednej podstawowej zasady. Bierzmy kredyty wyłącznie na zaspokajanie naprawdę ważnych, niezbędnych do codziennego funkcjonowania potrzeb. Nie dajmy się nabrać ogłupiającym reklamom, które nam wmawiają, że musimy posiadać tak naprawdę wszystko.

Kredyt zaciągnięty na kupno domu, czy mieszkania to bez wątpienia zasadny wybór, bowiem dach nad głową mieć musimy. Czy jednak najnowszy model telewizora czy smartfona to absolutna konieczność, warta zaciągnięcia pożyczki gotówkowej ? Warto sobie na to pytanie uczciwie odpowiedzieć zanim zdecydujemy się na pobranie kredytu.

4 odpowiedzi na “Czy kredyt gotówkowy to zawsze dobre rozwiązanie?”

 1. Jankos pisze:

  To prawda, że z kredytami należy uważać i nie brać ich pochopnie, nie mówię tutaj o tym, że możemy niechcący zgodzić się na nie korzystne warunki. Bardziej chodzi mi o to że decyzję o kredycie należy dokładnie przemyśleć, czy na przykład będziemy mieli go z czego spłacić. Tak więc wybierajmy tylko rzeczy potrzebne i niezbędne, i to na te bierzmy kredyty, a nie na jakieś głupoty.

 2. SliwinskiK pisze:

  Tak jest, wzięcie kredytu gotówkowego to poważna decyzja, warto nad nim solidnie pomyśleć. Mam własną firmę i chciałbym zawrzeć kredyt dla firm bez BIK. Mam już wybraną instytucję pozabankową, ale jeszcze nie zawarłem umowy, ponieważ wolę zastanowić się dwa lub trzy razy. Wiem, że dużo ryzykuję, zawierając umowę, z której później nie mógłbym się wywiązać.

 3. MilaMichalak pisze:

  Moim zdaniem najkorzystniejsze warunki umowy mają lokalne firmy pozabankowe. Wzięłam w takiej firmie pożyczkę na telewizor, teraz co prawda powoli ją spłacam, ale za to na dużo lepszych warunkach niż zaproponowano mi w banku. Tak więc jeśli zależy nam na pożyczce pozabankowej bez bik i krd, to polecam zdecydować się na skorzystanie z usług małych lokalnych firm.

 4. kubasik pisze:

  A co myślicie o wzięciu kredytu gotówkowego przez internet? Jak według was jest lepiej, wyjść i szukać firmy na mieście, czy może porównać oferty drogą internetową? Wolałbym jednak internet, bo nie musiałbym wychodzić z domu, tylko czekałbym na kuriera, który dostarczyłby mi umowę. No ale jak jest wasze zdanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebujesz kredytu? Wypełnij formularz.