Jaki są koszty kredytu dla zadłużonych?

Czy stać mnie na kredyt? Kryteria oceny zdolności kredytowej

Wiele osób przed zaciągnięciem pierwszego w życiu kredytu ma mnóstwo obaw i wątpliwości.

Zwykle zadają sobie one zasadnicze pytanie: Czy stać mnie na kredyt?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Aby móc lepiej ocenić sytuację trzeba najpierw zorientować się w ofercie kredytowej. Jeśli interesuje nas pożyczka gotówkowa online bez BIK możemy sprawdzić w Internecie aktualne rankingi dotyczące takiego produktu.

Bardzo szybkim sposobem jest także udanie się do doradcy kredytowego, bo tam można od ręki sprawdzić oferty kilku banków.

Przydatnym narzędziem jest także kalkulator kredytowy, dzięki któremu możemy zrobić symulację, która pokaże ile będą wynosiły miesięczne raty oraz jaki będzie całościowy koszt.

Gdy wiemy już mniej więcej ile miesięcznie będzie nas obciążał kredyt powinniśmy realnie ocenić swoje przyszłe dochody i wydatki. Jeśli komuś już teraz ciągle brakuje do pierwszego i spłaca już jakiś kredyt z pewnością powinien się dobrze zastanowić zanim zaciągnie kolejny kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

Warto pamiętać, że gdy rata wydaje nam się za wysoka zawsze możemy wydłużyć okres spłaty. W tym przypadku zaciągnięcie kolejnej pożyczki, bez BIK i KRD przez internet, na spłatę obecnych zobowiązań, okazać się zbytecznym rozwiązaniem.

5 odpowiedzi na “Czy stać mnie na kredyt? Kryteria oceny zdolności kredytowej”

 1. kornelcia87 pisze:

  Chciałbym zapytać was czy mam szansę na kredyt pracując na umowie o zlecenie? Pracuję w branży usługowej i zarabiam 1700 na rękę. Bardzo potrzebuję teraz pieniędzy? Ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć?

 2. kaminia pisze:

  Jeśli bardzo potrzebujesz pieniędzy, to możesz spróbować wziąć pożyczkę gotówkową online. Taka forma pożyczki wymaga minimum formalności i jest możliwa do zawarcia domu, czekasz tylko na przyjazd kuriera z dokumentami do podpisania.

 3. IgoRo pisze:

  Hej hej, zaraz. Czy oboje czytałyście artykuł? Przecież nie jest sztuką wziąć kredyt, a prawdziwym problemem jest go spłacić. Twoje zarobki Kornelciu są – nie oszukujmy się – trochę małe. Co jeśli w przyszłości stracisz pracę? Z czego spłacisz kredyt? Lepiej się zastanów czy warto brać kredyt w Twojej sytuacji.

 4. ZosiaCiesia pisze:

  Bez przesady, chyba każdy w swoim życiu zaciągał pożyczkę chwilówkę bez BIK. Są to pożyczki na niewielkie kwoty i niewielkie oprocentowanie, skonstruowane tak, żeby mógł je udźwignąć. Może taka forma pożyczki byłaby najwłaściwsza.

 5. sobol pisze:

  Ja polecam wypróbować pożyczkę pozabankową bez BIK i KRD. Takie pożyczki są prosto do wzięcia, łatwe do udźwignięcia i lekkie w spłacie. A jeśli pojawią się problemy zawsze można się dogadać i opóźnić wpłatę na przykład o jeden miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebujesz kredytu? Wypełnij formularz.