Czy osoba bez pracy może starać się o pożyczkę dla bezrobotnych?

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyty to niewątpliwie dobrodziejstwo naszych czasów. Pozwalają kupować dobra i zaspokajać potrzeby zanim jeszcze zbierzemy potrzebą gotówkę. Dla tych, którzy korzystają z nich rozsądnie i rozważnie, stanowią nieocenione udogodnienie w zarządzaniu domowym budżetem. Nie każdy ma jednak dostęp do tych produktów finansowych. Aby otrzymać kredyt trzeba mieć bowiem zdolność kredytową. Co to takiego?

Zdolność kredytowa to warunki dochodowe jakie trzeba spełnić, aby przekonać bank, że zaciągnięty kredyt jest możliwy do spłacenia. Najważniejszym czynnikiem mającym na nią wpływ jest wysokość i źródło comiesięcznych dochodów. Ale nie tylko. Banki, przed podjęciem decyzji biorą pod uwagę również okres kredytowania, aktualnie spłacane kredyty i inne obciążenia domowego budżetu oraz dotychczasową historię kredytową. Wszystkie te informacje po przeanalizowaniu pomagają ocenić, czy klient banku jest w stanie spłacić kredyt i jakiej wysokości raty są w jego przypadku optymalne.

Kredyty więc, mimo ogromnej różnorodności i dostosowania do potrzeb bardziej i mniej zamożnych, nie są rozwiązaniem dla każdego.

Na pewno nie skorzysta z nich osoba bez stałej pracy lub utrzymująca się z nieregularnych umów – zlecenia lub o dzieło.

W przypadkach, w których banki niechętnie udzielają kredytów, warto zainteresować się instytucjami finansowymi działającymi w sektorze poza bankowym. Takie firmy często udzielają szybkich pożyczek przez internet bez BIK lub też pożyczek na oświadczenie . Dzięki prostocie otrzymania szybkiej gotówki dla osób zadłużonych, pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie mowa tutaj o pożyczkach gotówkowych online, które swoją popularność zawdzięczają minimum formalności i brakiem potrzeby wychodzenia z domu.

2 odpowiedzi na “Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?”

  1. Kamilek pisze:

    Chciałbym wziąć pożyczkę pozabankową bez BIK w jednej z lokalnych firm na Podkarpaciu. Mam na myśli Rzeszów i okolice, czy ktoś może mi coś polecić?

  2. SandraM pisze:

    Owszem w Rzeszowie znajduje się wiele firm oferujących pożyczki pozabankowe. Życzę ci znalezienia solidnej, godnej zaufania i przyjaznej firmy pożyczkowej. Ja w Rzeszowie zaciągnęłam szybką pożyczkę bez BIK i uważam, że warunki jakie mi zaproponowano są naprawdę bardzo dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebujesz kredytu? Wypełnij formularz.